Chwile warte wspomnień.

Poznaj nas

Położona w centrum Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, jest miejscem, gdzie wino tworzone jest z sercem i pełną pasją. To miejsce spotkań, wymiany poglądów, kontaktu z kulturą, odpoczynku i złapania oddechu w komfortowo zorganizowanej przestrzeni rekreacyjnej.

Trzy Wzgórza, które otula Kazimierski Park Krajobrazowy i które są jego częścią, to nasze 5 ha żyznych gleb lessowych, na których zasadziliśmy winorośla.

TERROIR

NASZA
WINNICA

TERROIR

Trzy Wzgórza, które otula Kazimierski Park Krajobrazowy i które są jego częścią, to nasze 5 ha żyznych gleb lessowych, na których zasadziliśmy winorośla.

NASZA
WINNICA

Położona w centrum Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, jest miejscem, gdzie wino tworzone jest z sercem i pełną pasją. To miejsce spotkań, wymiany poglądów, kontaktu z kulturą, odpoczynku i złapania oddechu w komfortowo zorganizowanej przestrzeni rekreacyjnej.

Trzy Wzgórza

0,5 ha, 180 m n.p.m. - stok południowo-zachodni - nasza główna siedziba osłonięta wiekowymi dębami, posiada bardzo duże nasłonecznienie, chroni jednocześnie przed mroźnymi wiatrami oraz zapewnia odpowiednią przewiew- ność; nasza altana posiada jedyny i niepowtarzalny widok na Dolinę Grodarza. Wzgórze Wylągi to także miejsce tętniące życiem - zagospodarowane bujną zielenią sprzyja wypoczynkowi, zabawie. To tutaj znajduje się nasza przetwórnia i winiarnia.

3 ha, 200 m n.p.m. - stok południowy - piękna parcela z charakterystycznym pofałdowanym terenem, usytuowana w zagłębiu sadów pełnych dorodnych jabłek, wiśni, gruszek i leszczyny.

1,5 ha, 215 m n.p.m. - stok południowo-zachodni - z niesamowitą ekspozycją słońca, osłonięte Dworskim Lasem.

WZGÓRZE
WYLĄGI

WZGÓRZE
JEZIORSZCZYZNA

WZGÓRZE
SKOWIESZYNEK

WZGÓRZE
WYLĄGI

0,5 ha, 180 m n.p.m. – stok południowo-zachodni – nasza główna siedziba osłonięta wiekowymi dębami, posiada bardzo duże nasłonecznienie, chroni jednocześnie przed mroźnymi wiatrami oraz zapewnia odpowiednią przewiew- ność; nasza altana posiada jedyny i niepowtarzalny widok na Dolinę Grodarza. Wzgórze Wylągi to także miejsce tętniące życiem – zagospodarowane bujną zielenią sprzyja wypoczynkowi, zabawie. To tutaj znajduje się nasza przetwórnia i winiarnia.

WZGÓRZE
JEZIORSZCZYZNA

3 ha, 200 m n.p.m. – stok południowy – piękna parcela z charakterystycznym pofałdowanym terenem, usytuowana w zagłębiu sadów pełnych dorodnych jabłek, wiśni, gruszek i leszczyny.

WZGÓRZE
SKOWIESZYNEK

1,5 ha, 215 m n.p.m. – stok południowo-zachodni – z niesamowitą ekspozycją słońca, osłonięte Dworskim Lasem.

ŻYZNE GLEBY

Łącznie to nasze 5 ha Małopolskiego Przełomu Wisły, na których znalazło się niemal 27.000 białych i czerwonych odmian (70% odmian hybrydowych, 30% odmian vitis vinisfera):

Winnica oferuje bogactwo aromatów i minerałów, jakie wytwarza mezoklimat doliny Wisły i zamyka je w dorodnych gronach. Ultranowoczesna przetwórnia traktuje owoce z pełną pieczołowitością, w tradycyjny sposób.

„Miasteczko jest pełne historii, legend,
owiane nutą tajemniczości, wprowadza
w swój romantyzm”

HISTORIA

Historia Kazimierza Dolnego sięga jeszcze XII wieku, kiedy istniała tu osada “Wietrzna Góra”. Miasteczkiem rządzili wielcy polscy królowie i możnowładcy. Był to także główny szlak handlowy, dzięki czemu miasteczko wzbogaciło się. XIV wiek to jedna z naj- ważniejszych dat na mocy lokacji króla Kazimierza Wielkiego Kazimierz Dolny otrzymuje prawa miejskie. To ważny wiek również dla osadnictwa ludności żydowskiej, która na przełomie XIX i XX wieku stanowiła połowę ludności miasta. Piękne położenie i warunki naturalne sprawiają, że pod koniec XIX wieku miasteczko staje się popularnym letniskiem, oazą plenerową profesorów i studentów uczelni artystycznych. Dzisiejszy Kazimierz z odbudową po wojnie architekturą zabytkową uważany jest za perłę architektury i mekkę artystów oraz za atrakcyjny ośrodek turystyczny.

Miasteczko jest pełne historii, legend, owiane nutą tajemniczości wprowadza w swój romantyzm. To miejsce spotkań wielu kultur, sztuki, turystyki, sportu. To także miejsce bogate w produkty lokalne - owoce, warzywa, przetwory, sztukę użytkową. ego oraz Stajni Wylągi.

Kazimierz Dolny wraz Janowcem oraz obecną Lubelszczyzną słynęły z bogatych winnic - tu od zawsze istniały większe lub mniejsze plantacje winorośli. Sznyt historyczny, bliskość Wisły, żyzne gleby lessowe oraz skały wapienne i jedne z najwyższych temperatur w letnich miesiącach czynią ten mezoregion idealnym do uprawy winorośli.

Sama Winnica Kazimierskie Wzgórza - Wzgórze Wylągi położone jest 4 km od rynku w Kazimierzu Dolnym - można do nas dotrzeć własnym transportem, pieszo, meleksem, rowerem. Dzieli nas parę kroków od Wąwozu Korzeniowego

Historia

Historia Kazimierza Dolnego sięga jeszcze XII wieku, kiedy istniała tu osada “Wietrzna Góra”. Miasteczkiem rządzili wielcy polscy królowie i możnowładcy. Był to także główny szlak handlowy, dzięki czemu miasteczko wzbogaciło się. XIV wiek to jedna z naj- ważniejszych dat na mocy lokacji króla Kazimierza Wielkiego Kazimierz Dolny otrzymuje prawa miejskie. To ważny wiek również dla osadnictwa ludności żydowskiej, która na przełomie XIX i XX wieku stanowiła połowę ludności miasta. Piękne położenie i warunki naturalne sprawiają, że pod koniec XIX wieku miasteczko staje się popularnym letniskiem, oazą plenerową profesorów i studentów uczelni artystycznych. Dzisiejszy Kazimierz z odbudową po wojnie architekturą zabytkową uważany jest za perłę architektury i mekkę artystów oraz za atrakcyjny ośrodek turystyczny.

Miasteczko jest pełne historii, legend, owiane nutą tajemniczości wprowadza w swój romantyzm. To miejsce spotkań wielu kultur, sztuki, turystyki, sportu. To także miejsce bogate w produkty lokalne – owoce, warzywa, przetwory, sztukę użytkową. ego oraz Stajni Wylągi.

Kazimierz Dolny wraz Janowcem oraz obecną Lubelszczyzną słynęły z bogatych winnic – tu od zawsze istniały większe lub mniejsze plantacje winorośli. Sznyt historyczny, bliskość Wisły, żyzne gleby lessowe oraz skały wapienne i jedne z najwyższych temperatur w letnich miesiącach czynią ten mezoregion idealnym do uprawy winorośli.

Sama Winnica Kazimierskie Wzgórza – Wzgórze Wylągi położone jest 4 km od rynku w Kazimierzu Dolnym – można do nas dotrzeć własnym transportem, pieszo, meleksem, rowerem. Dzieli nas parę kroków od Wąwozu Korzeniowego

[elfsight_click_to_call id="1"]

Skip to content